Допомога в поверненні ПДВ

Отримати пораду адвоката

В Україні діє електронний реєстр відшкодування ПДВ. Повернути гроші з бюджету з його допомогою стало простіше, але проблеми залишилися, і відмови як і раніше є. Відмовляють через помилки в податковій звітності, але частіше виною всьому формалізм, корупція і юридичні колізії. Ми розповімо про причини відмови і про те, як повертати ПДВ на практиці.

В теорії

Теоретично повернути ПДВ просто. До податкової декларації потрібно додати заяву про повернення ПДВ і подати її в податкову. Підприємство заносять до єдиного реєстру відшкодування ПДВ, і воно чекає своєї законної черги. А поки чекає, податкова проводить камеральну перевірку і, якщо все в порядку, видає дозвіл на компенсацію. Якщо в казначействі є гроші, підприємство автоматично отримує виплату. Процес займає від місяця до трьох.

На практиці

Гладко було на папері, але забули про яри. Це як раз про відшкодування ПДВ в Україні.

Камеральна перевірка. Обов’язкова умова повернення ПДВ – камеральна перевірка. Тобто, перевірка всіх податкових документів підприємства. В середньому вона триває від місяця до трьох. За цей час податкова повинна переконатися, що компанія не банкрут, справно платить податки і працює чесно.

Це обумовлено: на повернення ПДВ процвітають шахрайські схеми, і держава має бути впевнена, що ви – чесний бізнесмен. Але у кожного доброго діла дві сторони – часто перевірки використовують для саботажу.

Затягування процесу. Податкова може вдаватися до хитрощів: чіплятися до дрібниць в оформленні документів, сумніватися в легальності угод, організовувати перехресні перевірки контрагентів. Все це затягує терміни перевірки і зменшує шанси на повернення грошей.

Корупція. Незважаючи на те, що реєстр повернення ПДВ повністю автоматизований, в його роботу може втручатися людина. Це правильно, оскільки машину обдурити можна, а людини немає. Зате людини можна підкупити і попросити видати ПДВ без черги. У нашій практиці були випадки, коли абсолютно чесна компанія чекала виплату півтора року, а ті, хто був за нею, отримали гроші набагато раніше.

Є ще багато нюансів, про які ми не будемо розповідати, але які суттєво затягують процес повернення і призводять до необґрунтованих відмов. Якщо ви з таким зіткнулися, вам знадобиться адвокат.

Як допоможе адвокат

За свою практику ми відшкодували клієнтам ПДВ на загальну суму більше 150 млн. Грн. Серед цих випадків були такі, за які ніхто не хотів братися, але ми успішно з ними впоралися.

Залучати адвокатів ми рекомендуємо ще на етапі подачі декларації. Тоді ми зможемо провести аудит і підказати що виправити, а також перевіримо правильність заповнення декларації.

Далі ми супроводжуємо камеральну перевірку, консультуємо при отриманні запитів податкової, складаємо пояснення до запитів, готуємо і пред’являємо документи, складаємо заперечення. Ведемо справу до отримання рішення.

Якщо рішення не задовольняє нашим очікуванням, подаємо скаргу до вищестоящого податкового органу або до суду відповідних інстанцій. У тому числі клопочемося про відшкодування відсотків за прострочений платіж і відшкодування судових витрат за рахунок податкової.

Результатом нашої роботи є повернення повної суми ПДВ, включаючи відсотки і витрати.

Є питання?
Напишіть, що трапилося. Ми відповімо на пошту або передзвонимо