Оскарження дій органів досудового розслідування

Отримати пораду адвоката

Не секрет, що звинувачення порушує права підозрюваного або потерпілого на досудовому слідстві. Якщо потрібно покарати когось, обвинувачення буде робити все, щоб людину визнали винною. Якщо потрібно припинити розслідування ще на стадії досудового слідства, обвинувачення піде на хитрість і зупинить розслідування або закриє справу.

Такі ситуації, на жаль, часто зустрічаються в українських кримінальних справах. Але, на щастя, на недобросовісних служителів закону є законна управа — слідчий суддя.

Коли подавати скаргу слідчому судді

Скарга подається на прокурора або слідчого в таких випадках:

  • Дані про кримінальне порушення не внесли до Єдиного реєстру досудових розслідувань після отримання заяви чи повідомлення про порушення.
  • Не повернули тимчасово конфісковане майно.
  • Безпідставно зупинили досудове розслідування або закрили справу.
  • Не визнали потерпілого таким.
  • Відмовили в клопотанні про проведення експертизи.
  • Самовільно змінили порядок розслідування.
  • Відмовили в розгляді скарги про недотримання розумних строків розслідування.

Порушення регулюються статтею 303 КПКУ.
Скаргу може подати сам підозрюваний або потерпілий, але в цьому випадку немає гарантії, що її розглянуть.

На прикладах

Справа потерпілого. У людини обікрали будинок. Вона пише заяву в поліцію, але слідчий не відкриває справу, оскільки, як він вважає, «немає складу злочину». Людина звертається до прокуратури, але і там їй відмовляють. Тоді вона пише скаргу слідчому судді на бездіяльність органів слідства і отримує знову ж відмову через те, що всі терміни пройшли. Людина залишається в обікраденому будинку без шансів на справедливість (випадок з нашої практики).

 

Справа підозрюваного. Інший випадок — людину затримали за підозрою у хабарі у великих розмірах, триває слідство. Підозрюваний хоче докласти до справи докази свого алібі — на той час його не було в місті. Але слідство не приймає докази, замість цього знаходячи і додаючи факти про винність підозрюваного. Він пише скаргу слідчому судді, але її не приймають через помилки в документі. Справа передають до суду (теж з практики).

Чому обидва випадки закінчилися невдачею? Тому що обидва вони були битвою Давида з Голіафом, тільки наш Давид, на відміну від біблійного, в Голіафа каменем не влучив. Щоб зупинити слідче свавілля, потрібен гравець тої ж вагової категорії, що і саме слідство. Тобто, адвокат.

Що зробить адвокат

Він так само, як і наші герої, буде писати скаргу слідчому судді. Але, по-перше, він правильно її складе, по-друге, подасть в потрібні терміни. Врахує при цьому процесуальні тонкощі і особливості справи, вкаже необхідні факти. Таку скаргу гарантовано розглянуть і зобов’яжуть слідчого або прокурора виконати свої законні обов’язки. Адвокат простежить за виконанням.

Якщо ви зіткнулися з обмеженням своїх прав на досудовому слідстві, не втрачайте часу і звертайтеся до нас. Досудовий етап — найважливіший в кримінальній справі, саме від нього залежить результат. Якщо ви нічого не зробите, то постраждаєте самі і залишите винних без покарання.

Телефонуйте або заповнюйте форму нижче. Ми допоможемо.

Є питання?

Напишіть, що трапилося. Ми відповімо на пошту або передзвонимо