Оскарження податкових повідомлень-рішень

Отримати пораду адвоката
За результатами податкової перевірки підприємство отримує податкове повідомлення-рішення. Це документ, в якому зазначаються додаткові суми податків, а також штрафи і пені, які потрібно сплатити в бюджет. Проблема тільки в тому, що нарахування ці нерідко бувають зроблені з порушенням закону, і є неправомірними. В такому випадку податкове повідомлення-рішення потрібно оскаржувати. Йти можна двома шляхами — адміністративним і судовим.

Адміністративний (позасудовий) розгляд

Це так званий мирний, але часто безплідний шлях, коли підприємець подає скарги до вищих інстанцій ДФС в надії домогтися справедливості. Йти цим шляхом має сенс, якщо порушення податкової видно неозброєним оком. Крім того, на підприємця не можуть завести кримінальну справу за несплату податків до тих пір, поки йде адміністративний розгляд, а сума податків вважається на цей час «завислою».

Для того, щоб почати процедуру оскарження, підприємець повинен звернутися зі скаргою до податкового органу, який стоїть вище того, що виписав повідомлення-рішення. Наприклад, якщо повідомлення прийшло від районної податкової, то скаргу потрібно писати в Головне управління ДФС. При цьому районну податкову обов’язково потрібно повідомити про оскарження. Якщо ДУ відмовляє в розгляді скарги, потрібно повторити процедуру, але вже у вищій інстанції.

Термін такого розгляду займає більше 6 місяців. Його результатом, як правило, є повна відмова по скарзі. В цьому випадку потрібно звертатися в суд.

Судовий розгляд

Багато підприємств бояться судитися з податковою і вважають за краще заплатити штрафи або вирішити все «по-дружньому». Насправді роблять вони це даремно — в 80% випадків суд стає на бік підприємства. Причина тому — часті зловживання владою з боку податкової, підтасування фактів і інші неправомірні дії, які грамотний адвокат успішно використовує для захисту.

Основа нашої діяльності — абонентське обслуговування підприємств, і оспорювання податкових повідомлень-рішень займає в ньому велике місце.

В результаті нашої роботи підприємства відсудили у ДФС 120 млн грн. незаконно нарахованих податків.

Беручи справу, ми проводимо економічний і правовий аудит, готуємо документальне обгрунтування і збираємо документи до суду. Ведемо справу в судах всіх інстанцій та гарантуємо обіцяний результат, в тому числі відшкодування судових витрат.

Є питання?

Напишіть, що трапилося. Ми відповімо на пошту або передзвонимо