Адвокат у цивільних справах

Допомога громадянам, що потрапили у важку правову ситуацію

Замовити консультацію

Цивільними називають ті справи, в яких хоча б одна сторона конфлікту — фізична особа. Це можуть бути суперечки між громадянами, суперечки громадян з компаніями або державою з приводу моральних чи матеріальних прав. Тобто, перелік тем, які відносять до цивільних справ, величезний. Нижче ми наводимо основну їх частину.

Види цивільних суперечок

  • Майнові суперечки. Включають в себе всі нюанси по правам, претензіям, розділу, переділу і будь-якому узаконенню майна. Сюди ж можна віднести інтелектуальну власність.
  • Сімейні суперечки. Всі конфлікти, які стосуються справ сім’ї: від шлюбних контрактів і розділів після розлучення до позбавлення батьківських прав та опікунства.
  • Житлові суперечки. Все, що стосується відносин з приводу нерухомості. Одна з найбільш складних категорій, оскільки часто житлові суперечки перетинаються з сімейними і майновими справами.
  • Трудові суперечки. Охоплюють всі «робочі» моменти, що стосуються взаємин з працедавцем, співробітниками.
  • Суперечки щодо нанесення збитків. Можуть виникнути додатково в будь-якому вигляді цивільного спору, коли одній стороні конфлікту було завдано збитків будь-якого виду — від пошкоджень в ДТП до залиття квартири сусідами.

Регламентуються такі справи Цивільним Кодексом України, згідно ч.1 та ч. 2 ст. 15 якого «кожна особа має право на захист свого цивільного права у разі його порушення, невизнання або оспорювання». Цей захист забезпечує цивільний адвокат.

Як допоможе цивільний адвокат

Ви можете бути абсолютно впевнені в своїй правоті, і захищати себе самостійно. Ваш опонент навпаки, може мати хитке становище, але, якщо його справу буде вести досвідчений цивільний адвокат, ви програєте. Чому? Вся справа в навичках.

Знання. Неможливо самостійно освоїти величезний масив спеціальних знань, необхідних під час судового розгляду, без часу на підготовку і навчання. Правий по суті, але без знань процедурних тонкощів, без правильно підібраної доказової бази, людина не доб’ється успіху.

Об’єктивність. Адвокат позбавлений упередженості сторін, що виникає через особисту зацікавленість, емоційність та інші аспекти. Це разом зі знанням законодавства, прецедентів і практичним досвідом дозволить точно оцінити ситуацію і спрогнозувати успіхи або ризики. Адвокат може заощадити гроші клієнта, проінформувавши його про програшні позиції і відмовити подавати позов.

Дипломатія. Якщо ж цивільний адвокат, проаналізувавши ситуацію, взявся за вирішення проблеми, він застосує всі свої професійні та дипломатичні здібності, щоб спробувати обійтися без суду. Якщо ж судовий розгляд неминучий, підготує всі заяви, експертизи, довідки та інші документи, вибере грамотну лінію захисту, відстоюючи інтереси клієнта в судах всіх інстанцій. А домігшись винесення вигідного для клієнта рішення, ще й проконтролює його виконання.

Існує думка, що в світовій практиці адвокат по цивільних справах — найпопулярніший фахівець. Це не дивно, адже наше життя — безперервний ланцюжок цивільних правових відносин. І хоча всі ми хочемо миру і дружби, так виходить не завжди. Але завжди, в будь-якій ситуації, ви можете розраховувати на допомогу нашого громадянського адвоката.

Є питання?

Поділіться деталями. Ми з Вами зв'яжемося найближчим часом