ТОП-3 європейських країн, де юному бізнесу добре

Спойлер: Німеччина, Швейцарія, Британія

Замовити консультацію

Далеко не всі українські бізнесмени впевнені у світлому майбутньому своєї країни. Тому розглядають зарубіжжя, як більш вдалий майданчик для ведення бізнесу. Ми вивчили декілька зарубіжних досліджень на цю тему і ділимося висновками.

Перше місце. Німеччина

ТОП-3 європейських країн, де юному бізнесу добре

Столиця

Берлін

ВВП

$ 3,7 трлн

ВВП на душу населення

$ 50 804

Населення

82 695 000

Площа

357 385 км кв.

Про країну в цілому. Економіка Німеччини позиціонується як одна з найпотужніших в світі. З моменту об’єднання Східної і Західної Німеччин її роль у світовому співтоваристві впевнено зростає.

2,88% від річного ВВП Німеччина витрачає на розвиток і дослідження.

Німеччина живе за правилами соціально-орієнтованої ринкової економіки, що обіцяє певні соціальні гарантії її учасникам. Країна є одним з найбільших імпортерів і експортерів в світі. Найбільший внесок в економіку Німеччини вносять такі галузі, як телекомунікаційна, охорона здоров’я, туризм, а також промисловість і сільське господарство.

У нинішніх кордонах Німеччина сформувалася в 1990 році після возз’єднання. Спадщиною нацизму тут стало дуже жорстоке законодавство, прописане таким чином, що будь-яка агресія, грубе висловлювання і навіть невизнання Голокосту жорстоко караються.
Німеччина входить до п’ятірки кращих країн світу для життя. Вартість години роботи одна з найвищих в Європі, що, звичайно, позначається на її якості.

Про показники для бізнесу. Самі показники бізнес-комфорту в Німеччині зайняли друге місце в світі — в цьому відношенні першість дісталася Японії. Але за сукупністю факторів все ж саме Німеччина вважається найкращим майданчиком для стартапу.

Доступ до капіталу 7 з 10
Інфраструктура 10 з 10
Прозорість ведення бізнесу 8,8 з 10
Рівень освіти населення 9,8 з 10
Кваліфікована робоча сила 9,4 з 10
Рівень підприємництва 7,8 з 10
Міжнародні зв’язки 9,8 з 10
Інновації 8 , 1 з 10
Технологічна база 9,1 з 10
Офіційне працевлаштування 9,1 з 10

Резюме. Високий рівень життя, комфортні умови для бізнесу і сильна законодавча база пояснюють, чому Німеччина впевнено утримує пальму першості серед кращих країн для ведення бізнесу.

Друге місце. Швейцарія

ТОП-3 європейських країн, де юному бізнесу добре

Столиця

Берн

ВВП

$ 678,9 млн

ВВП на душу населення

$ 62 125

Населення

8 466 017

Поверхня

41 284 км кв.

Про країну в цілому. Швейцарія або Швейцарська Конфедерація — невелика держава в Центральній Європі, покрита озерами, лісами і горами. Вважається одним з найздоровіших і красивих місць на планеті.

У Швейцарії найнижчий рівень безробіття, високий рівень кваліфікації робітників і найбільший ВВП на душу населення в світі. Швейцарія побудувала одну з найпотужніших економік в світі за рахунок низьких податків, розвиненого сектора послуг і високотехнологічного виробничого сектора.

2,97% ВВП Швейцарія витрачає на розвиток і інновації.

Швейцарська Конфедерація включає 26 кантонів, адміністративною столицею є Берн. Більшість населення живе в невеликих містах і селищах, головним з яких вважається Цюріх — строкате і космополітичне місто Швейцарії. В цілому країна дуже пишається тим, що зуміла стати будинком для багатьох різних і несхожих культур. Німецька, італійська, французька мови мають в ній статус національних.

Крихітні розміри не завадили Швейцарії внести величезний внесок у світову культуру і науку. Кількість Нобелівських премій в Швейцарії найвища на душу населення, а нейтралітет в світових конфліктах привернув до неї увагу таких талантів, як Байрон і Вольтер.
Банківська система Швейцарії давно стала еталоном надійності.

Про показники для бізнесу. У Швейцарії немає поняття неробства. Щоб жити в Швейцарії, особливо іноземцеві, потрібно працювати і приносити користь державі. В іншому випадку з країни можуть “попросити”. Разом з тим, економічні, соціальні, правові умови для ведення бізнесу в Швейцарії сприяють процвітанню бізнесу.

Доступ до капіталу 10 з 10
Інфраструктура 6,3 з 10
Прозорість ведення бізнесу 8,3 з 10
Рівень освіти населення 9,7 з 10
Кваліфікована робоча сила 6,8 з 10
Рівень підприємництва 5,8 з 10
Міжнародні зв’язки 9,0 з 10
інновації 6,7 з 10
Технологічна база 6,9 з 10
Офіційне працевлаштування 10 з 10

Резюме. Незважаючи на малі розміри, Швейцарія оптимально підходить для ведення бізнесу, отримання освіти і оздоровлення. Найкраща країна для еміграції всією сім’єю.

Третє місце. Британія

ТОП-3 європейських країн, де юному бізнесу добре

Столиця

Лондон

ВВП

$ 2,6 трлн

ВВП на душу населення

$ 44 292

Населення

66 022 273

Площа

243 809 км кв.

Про країну в цілому. Британія — високорозвинена країна, що має великий вплив на міжнародні економічні, політичні, наукові та культурні процеси в світі. Це острівна держава, що складається з Англії, Шотландії, Уельсу та північної частини острова Ірландія.

Столиця Британії Лондон є великим міжнародним фінансовим центром і одним з найбільш відвідуваних міст світу. Основними галузями в секторі послуг є банківська та туристична, які відіграють найважливішу роль в економічному зростанні країни. Автомобілебудування та космічна галузь все ще сильні, але їх вплив на економіку зменшується.

1,7% ВВП Британія витрачає на розвиток і інновації.

Не можна проігнорувати внесок Британії в культуру і науку. Хто ж не знає Шекспіра, який написав легендарні речі, ідеї яких актуальні донині? Саме британські вчені (і це не жарт) відкрили гравітацію, водень, пеніцилін. Британське підданство мав і найбільший розум нашої з вами сучасності Стівен Хоккінг.
У Британії знаходяться одні з кращих світових університетів — Оксфорд, Кембридж і Імперський коледж Лондона.

Про показники для бізнесу. Бізнес-показники Британії не такі хороші, як, скажімо, в Німеччині, проте, оцінки умов життя і роботи в цій країні дуже високі.

Доступ до капіталу 7,8 з 10
Інфраструктура 9,3 з 10
Прозорість ведення бізнесу 7,1 з 10
Рівень освіти населення 9,5 з 10
Кваліфікована робоча сила 7 з 10
Рівень підприємництва 6,2 з 10
Міжнародні зв’язки 9,8 з 10
інновації 6 з 10
Технологічна база 7,6 з 10
Офіційне працевлаштування 9,2 з 10

Резюме. В цілому Британія має високі оцінки, програючи Німеччини в рівні підприємництва, інфраструктури і технологічності. Але це не заважає їй утримувати почесне третє місце і залучати стартаперів з усього світу, в тому числі і з України.

Корисна інформація

Є питання?

Поділіться деталями. Ми з Вами зв'яжемося найближчим часом