м. Київ бізнес-центр Botanic Towers вул. Саксаганського, 119 офіс 29 (8 поверх)

м. Київ бізнес-центр Botanic Towers
вул. Саксаганського, 119офіс 29 (8 поверх)

Стягнення заборгованості з юридичних осіб

Замовити консультацію

Бізнес не може працювати без боргів. Хтось комусь відвантажує товар або надає послугу з відстрочкою платежу чи в розстрочку. Виникає борг. Цей борг можуть повернути одразу, можуть притримати, а можуть і зовсім відмовитися виплачувати. У другому і третьому випадку вам доведеться відстоювати свої інтереси, і, можливо, навіть в суді. Ми допоможемо повернути гроші, зберігши при цьому найважливіше — стосунки з партнерами та власну репутацію.

Борги можна стягувати двома способами: мирно і в судовому порядку.

Мирно

Часто борги «зависають» з цілком мирних причин. Наприклад, погано спрацював фінансовий відділ компанії-боржника, менеджер вчасно не подав заявку на виплату, у підприємства з`явилися непередбачувані витрати, і не було грошей. Тому не варто сваритися з партнерами, замість цього краще вийти на керівництво і спокійно все вирішити.

У нашій практиці був випадок, коли кредитор в досить різкій формі звернувся до директора підприємства-боржника, а той навіть не знав про борг. На наступний день гроші повернули, але відносини, звичайно, були зіпсовані.

У таких випадках краще піти назустріч боржнику, почекати тиждень-два і зберегти з клієнтом дружбу. Але бувають і шахраї.

В суді

Недобросовісні компанії користуються довірою постачальників і використовують позичені гроші як оборотні кошти. Тобто фактично беруть безвідсотковий кредит на необмежений термін без дозволу. У таких ситуаціях мирним шляхом вирішити справу буває неможливо, і доводиться звертатися до суду.

Приклад з практики

Компанія-постачальник відвантажила аптечної мережі товар на суму 318 тис. грн. Термін оплати спливав через три місяці. Через три місяці аптека не повернула борг і попросила про відтермінування платежу ще на місяць. Потім повідомила, що грошей поки немає, і борг вона поверне пізніше. Постачальник не зміг вирішити справу мирно і звернувся до нас. В ході роботи ми з’ясували, що аптечна мережа за той час, поки не повертала борг, встигла відкрити дві нові аптечні точки. При цьому її активів цілком вистачало на відшкодування боргу. Забігаючи вперед: ми отримали повну компенсацію боргу через суд з відсотком за інфляцію включно.

Як допоможе адвокат

Як тільки ви зрозуміли, що клієнт з вас глузує і платити, швидше за все, не збирається, телефонуйте адвокатам. В цьому випадку ми не будемо одразу подавати до суду, а намагатимемось вирішити справу в досудовому порядку.

Ми зберемо дані про вашого клієнта, вивчимо його фінансову ситуацію, активи у власності і складемо прогноз про виплату боргу. Якщо клієнт платоспроможний, ми зустрінемося з ним і надамо всі фінансові дані про нього, покажемо вигоди своєчасного погашення боргу і запропонуємо закрити справу мирно.

В цей же час ми почнемо готувати документи до суду. Якщо клієнт відмовиться йти назустріч, на наступний день ми подамо судовий позов. В цьому випадку ми гарантуємо рішення суду на вашу користь.

Як тільки у нас на руках опиниться судовий виконавчий документ, ми ініціюємо процес переказу грошей на ваш рахунок. Якщо грошей у боржника на цей момент виявиться недостатньо, ми будемо супроводжувати процес продажу його майна і проконтролюємо повернення всієї суми грошей.
У суму повернення ми закладаємо витрати на судові витрати і відсоток інфляції.

Наш підхід

Ми вважаємо, що гроші повернути можна, а відносини — ні, хоча саме вони найважливіше в бізнесі. Тому ми захищаємо не тільки ваші фінансові інтереси, а й вашу бізнес-репутацію.

Кожну справу, навіть конфліктну, ми ведемо делікатно і обережно, без образ і тиску. Намагаємося згладити кути у відносинах і в якійсь мірі виступаємо посередниками. В результаті однієї такої справи ми отримали безпрецедентний випадок: компанія нашого клієнта і її боржник продовжили співпрацю після третього (!) судового позову і тепер успішно працюють без боргів.

Звертайтеся, будемо раді допомогти!

Є питання?

Зателефонуйте або залиште заявку. Ми з Вами зв’яжемося найближчим часом

Замовити консультацію