м. Київ вул. Івана Мазепи, 3-б, офіс 245
(станція метро Арсенальна)

м. Київ вул. Івана Мазепи, 3-б, офіс 245

(станція метро Арсенальна)

Головні новини тижня

20-24 травня

Заказать консультацию

План податкових перевірок знову оновлений

Державна фіскальна служба (ДФС) продовжує систематичне оновлення плану-графіку перевірок платників податків на 2019 рік. Цього разу коректуванню піддався розділ III «Документальні планові перевірки фізичних осіб». Станом на 20 травня в нього увійшли 1652 ФОП.

Припинення корпоративного шахрайства

Першим кроком до партнерства з новим контрагентом повинна бути хоча б мінімальна його перевірка. Так вважає директор відділу консультування з управління ризиками, форензик KPMG в Україні Олена Макаренко.

Наводячи приклади мільйонних збитків через непорядність контрагентів, вона рекомендує 2 основних види їх перевірки:

 • самостійна, з використанням відкритих українських баз даних, санкційних списків і ресурсів-агрегаторів;
 • проведення due diligence (юридичної експертизи) фінансових, податкових, репутаційних і т.п.аспектов діяльності.

Якщо самостійно ви не змогли впевнитися в благонадійності контрагента, наші адвокати проведуть необхідні перевірки.

Перевірки Держпраці після скасування Порядку

23 травня круглий стіл обговорив правові наслідки рішення ВСУ про скасування Постанови Кабміну №295, за якою інспектори Держпраці проводили перевірки. Основні новини від фахівців Державної регуляторної служби (ДРС), Держпраці і юристів:

 • автоматичного обнулення перевірок за останні 2 роки не буде, але при оскарженні їх результатів підприємці отримують додатковий доказ;
 • перевірки Держпраці будуть здійснюватися на підставі Конвенцій Міжнародної організації праці від 1947,1969 років і закону “Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності”;
 • можна оскаржити результати перевірки в ДРС і суді;
 • опублікований проект нової постанови Кабміну “Деякі питання здійснення державного нагляду і контролю за дотриманням законодавства про працю” пропонує два нових Порядку перевірок і зміну Порядку накладення штрафів.

Про відповідальність банку за незаконне списання коштів з карткового рахунку

До 17 червня приймаються правки в обговорюваний проект постанови “Про внесення змін до деяких нормативно-правових актів Національного банку України”.

Головне в проекті: банк зобов’язаний відновити залишок коштів на картковому рахунку клієнта за його заявою, якщо він не переводив гроші.

Але обумовлюються правила поводження з ПІН-кодом, карткою, терміни повідомлення банку і т.п. У разі їх недотримання користувачем банк звільняється від відповідальності.

ВСУ про право власності

ВСУ підтвердив, що Свідоцтво про право власності не забезпечує наявність цього права. Воно фіксує право власності на підставі правовстановлюючого документа. І якщо такий документ визнаний недійсним, то і Свідоцтво про право власності втрачає юридичну силу.

Крім того, ВС зазначив, що ст. 392 ЦК захищає існуюче право власності, але не є способом його придбання. Для захисту права власності в суді потрібні докази наявності цього права.

“Зелений” тариф для домашніх сонячних електростанцій

Підписано закон про введення “зелених” аукціонів. З 1 січня 2020 року підтримка в сфері відновлюваної енергетики буде надаватися лише за участі в них.

Домашні електростанції потужністю до 50 кВт отримають такий тариф в разі розташування на дахах або фасадах, але не на землі.

“Зелені” тарифи знизяться в 2020 році на 25% і 10% відповідно для сонячних і вітрових електростанцій з подальшим щорічним зниженням наступні 3 роки. Підтримка розрахована до 2030 року.

Комунальні пільги будуть доступні готівкою

Мінсоцполітики анонсувало монетизацію пільг на комунальні послуги з 1 жовтня 2019 року. Безготівкові пільги нарахують автоматично, а для готівкової форми необхідно подати заяву. Такі кошти будуть надходити і зніматися з особистих рахунків заявників.

Киян чекає чергове підвищення тарифів на воду

«Київводоканал» поінформував про тарифи на 2020 рік:

 • централізоване водопостачання та водовідведення — 25,13 грн./ куб.м;
 • для жителів багатоповерхівок — 27,49 грн./ куб.м.

Нові правила в українській мові

Українська національна комісія з питань правопису розробила, а Уряд на засіданні 22 травня схвалив нову редакцію Українського правопису. Найпомітніші зміни:

 • «пів» в значенні «половина» пишеться окремо;
 • буквосполучення «th» в словах грецького походження можна передавати і «т», і«ф»;
 • «и» на початку слів перед приголосними «н» і«р»;
 • узаконені фемінітиви.

Є питання?

Зателефонуйте або залиште заявку. Ми з Вами зв’яжемося найближчим часом

Заказать консультацию