м. Київ вул. Івана Мазепи, 3-б, офіс 245
(станція метро Арсенальна)

м. Київ вул. Івана Мазепи, 3-б, офіс 245

(станція метро Арсенальна)

Що нового в законодавстві

Головна новина тижня — не соціально-політична, а банально-кліматична: аномальна спека!

Заказать консультацию

Києві було +33! Але навіть у важких умовах КСУ схвалив розпуск ВР, Президент боровся з корупцією і «кнопкодавством», фіскали міняли улюблений графік перевірок і лякали штрафами за ЄСВ… Реєстрація ТМ в Україні дорожчає, зате бізнес не зобов’язаний продавати валюту. Використання фонограм в бізнес-цілях буде платним, а в Єгипті їздять українські трамваї.Детальніше в нашій добірці.

КСУ про розпуск ВР

Конституційний суд (КС) на закритому засіданні 20 червня підтвердив законність розпуску ВР 11 голосами з 16.Аргументація вердикту викладена на 14 сторінках документа. КС вважає, що правового рішення конфлікту між Президентом і ВР немає, тому що:

 • Конституція України (КУ) не визначає порядку припинення діяльності коаліції в ВР;
 • регламентом ВР, в порушення ст.83 КУ, він не був прописаний.

У такій ситуації рішення -— за народом, єдиним джерелом влади в Україні. Механізм, за ст.69 КУ, — вибори, які і запропонував Президент.

Законотворчість Президента

Президент направляє в ВР нові термінові законопроекти, наприклад.Проект ЗУ №10394 — «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо забезпечення особистого голосування народними депутатами України». Ризики «кнопкодавів» у разі його прийняття будуть значними:

 • штраф до 85 тис. грн;
 • кримінальна відповідальність.

Проект ЗУ № 10358 стосується відновлення скасованої КСУ відповідальності за корупційні активи. При його розробці врахували Директиву ЄС 2014/42 / EU, по якій цивільна конфіскація таких коштів практикується в Австралії, Великобританії, Канаді, США і Швейцарії. Пропонується конфіскація за рішенням суду у цивільному порядку без винесення обвинувального вироку. Поріг «підозрілості» — понад 900 тис. грн. сумнівних активів.

Чергове оновлення графіка перевірок

Хто про що, а ДФС —- про перевірки: графіки змінюються із завидною постійністю мало не щомісяця. Рекомендуємо бізнесу перевіряти їх з такою ж періодичністю.

Штрафи за несплату єдиного податку (ЄСВ)

ДФС не тільки перевіряє, але і нагадує. На цей раз — про штрафи з ЄСВ.ЗУ «Про збір та облік єдиного внеска на загальнообов’язкове державне соціальне страхування»передбачає:

 • штраф — до 20% боргу;
 • пеню за кожен день прострочення — 0,1% недоїмки;
 • дисциплінарну, адміністративну, цивільно-правову та кримінальну відповідальність керівників.

Нове в перевірці працевлаштування інвалідів

З 19 червня стартує новий порядок перевірки працевлаштування інвалідів. Держпраці перевірить:

 • реєстрацію у Фонді соцзахисту;
 • звітність в ньому;
 • виконання «інвалідних» нормативів;
 • всі документи з працевлаштування інвалідів.

Тривалість планової перевірки -— до 10 днів; за рік — до 30 днів. Перелічено причини, коли можна не допускати перевіряючих.

Бізнес не зобов’язаний продавати валюту

З 20 червня НБУ зробив черговий крок до вільного руху капіталу: скасував обов’язковий продаж валюти. За цей рік таких послаблень — вже більше 30. «Валютні» нормативи, як виявилося, не впливають на обсяг продажу. Підприємства зазвичай продають більше 90% отриманої валюти.

Реєстрація ТМ в Україні дорожчає в 4 рази

Постанова Кабміну від 12 червня № 496 про збільшення вартості реєстрації ТМ, патентів і авторських прав вступає в силу через 30 днів з дати публікації. Стимул зробити все «до того» — вагомий. Ціни реєстрації ТМ і класів товарів будуть від 4 тис.грн., слово «Україна» додасть 24 тис. грн. Збір за підтримку патентів — від 600 до 30 400 грн. на 25-му році володіння ним, крім винахідників і виробників дослідних зразків. На подачу документів в електронному вигляді — знижка 20%.

Плата за музику

Опублікований проект тарифів на публічне використання музичних творів у бізнес-целях.Вони будуть договірними, а без договору одна фонограма обійдеться в 10 мінімальних зарплат. Тариф буде залежати від виду установи, величини торгової мережі та наявності передплати. Штраф за несплату — 41 730 грн.

«Наші» в Єгипті

Що нового в законодавствіГородян в єгипетській Александрії катають українські трамваї. Поки їх два, але до березня 2020 красенів довжиною 22 метри від фірми Татра-Юг буде 15.

Є питання?

Зателефонуйте або залиште заявку. Ми з Вами зв’яжемося найближчим часом

Заказать консультацию