Захист від кримінального переслідування на стадії досудового розслідування

Отримати пораду адвоката

Досудове розслідування — етап від відкриття кримінальної справи до суду. Це найважливіша частина кримінального процесу, під час якої слідство збирає проти підозрюваного докази. Все, що слідство знайде, буде використано в суді для винесення вироку. Чим більше доказів і чим вони переконливіше, тим суворіше буде покарання. Завдання адвоката на цьому етапі — захистити підозрюваного від неправомірних дій слідства і зібрати дані, які доведуть його невинність або зменшать ступінь провини.

Роль адвоката на досудовому слідстві

Далеко не завжди обвинувачений і винний — одне і те ж. В Україні часто буває так, що на лаву підсудних потрапляє невинний. Наприклад, на людину подали скаргу конкуренти або сфабрикували докази за політичним замовленням.

Отримати повідомлення про відкриття справи — завжди стрес, а якщо людина невинна — стрес подвійний. Як правило, підозрюваний впадає в паніку: дзвонить знайомим, читає форуми в інтернеті, намагається зрозуміти, як захиститися і до якого закону апелювати. Цим станом успішно користуються на допитах слідчі. Знаючи, що під час стресу людина себе не контролює, з неї можуть «витягнути» практично будь-яку інформацію, яка прямо або опосередковано доведе його провину.

Крім допитів слідство може отримати дозвіл на обшук будинку, взяти підозрюваного під варту, викликати на допити його близьких. Такі дії слідства бувають дуже ефективні, але більшість з них є неправомірними. Про неправомірність дій підозрюваному, звичайно, ніхто не говорить, і виходить, що слідство порушує права людини заради досягнення своєї мети.
Для захисту від неправомірності дій слідства потрібен адвокат.

Згідно із законом тільки він має право представляти інтереси підозрюваного в суді. У його компетенції збирати докази невинуватості підзахисного, бути присутнім на допитах і при обшуках. Адвокат має право оскаржувати законність доказів слідства і тільки одним цим може виправдати підозрюваного.

З практики

У нашій практиці був випадок, коли слідство зібрало докази з порушенням закону. Ми довели, що всі вони є неправомірними і не можуть бути передані в суд. З підозрюваного зняли звинувачення і справу закрили ще до суду.

Важливо знати, що на стадії досудового слідства підозрюваному держава виділяє безкоштовного адвоката. Ми не рекомендуємо на нього погоджуватися, оскільки найчастіше такий адвокат працює в інтересах слідства, а не клієнта.

Адвокат для свідка

Під час слідства під прицілом виявляється не тільки підозрюваний, але і всі учасники процесу, в тому числі свідки. Під час допиту слідчий може так повернути справу, що свідок потрапить на лаву підсудних. У цьому випадку адвокат готовий представляти інтереси свідка. Він буде присутній на допитах, за характером питань визначить статус свідка і не дасть слідству порушити права невинного.

Чому ми

Крім того, що адвокат знає закони і має досвід у захисті, він повинен розуміти систему звинувачення зсередини. Такий адвокат знає хитрощі, нюанси процесу, заздалегідь прораховує лінію поведінки слідчого і передбачає його кроки. Образно кажучи, він грає шахову партію, в якій успіх залежить не тільки від знання правил, а й від уміння передбачити гру супротивника.

Наші адвокати мають багаторічний стаж роботи в прокуратурі. Ми прекрасно знаємо гру, яку ведуть слідчі, і працюємо на випередження. 30% справ, які ми ведемо, не потрапляють до суду. 89% справ закінчуються повним виправданням нашого клієнта.

Єдиний виняток для нас становлять справи про вбивства і насильство. Такі випадки ми не розглядаємо.

Телефонуйте або заповнюйте форму нижче. Будемо раді допомогти!

Є питання?

Напишіть, що трапилося. Ми відповімо на пошту або передзвонимо