Звільнення майна з-під арешту

Отримати пораду адвоката
Життя непередбачуване, і від арешту майна ніхто не застрахований. Від нього потерпають як ті, хто володіє майном, так і ті, хто його купує або отримує у спадок. Хороша новина в тому, що 99% арештів можна зняти, і майже половину з них — безболісно.

Що таке арешт майна

Арешт — вимушений захід, який держава застосовує щодо боржників. Заарештувати можуть квартиру, машину, коштовності і все, за що можна отримати гроші. Ці гроші за рішенням суду повертають в рахунок сплати боргу.

Не можуть заарештувати тільки особисті речі та майно, необхідне для професійних занять, а також гроші на рахунках із спеціальним режимом використання.

Заарештувати майно можуть виключно за рішенням суду, а сам арешт накладає виконавча служба. Якщо припису суду немає, ніхто не має права накладати арешт.

В яких випадках можуть заарештувати

Арештовують майно:

  • У цивільному процесі при розгляді справ про аліменти, стягнення боргів або відшкодування збитків, розподіл майна при розлученні. Арешт майна є запорукою того, що його не пошкодять, не продадуть або не подарують завчасно.
  • У кримінальному процесі — щоб зберегти докази, конфіскувати майно і відшкодувати збитки постраждалим.
  • У господарському процесі — для відшкодування боргів підприємств і приватних підприємців.

Теоретично нічого страшного в арешті майна немає: як тільки боржник розрахувався з боргами, арешт знімають. На практиці ж все по-іншому.

Приклад

У 2006 році квартира нашого клієнта була арештована в ході розгляду справи про аліменти. Справа вирішилась позитивно, клієнт розрахувався з боргами і спокійно жив до 2017 року, поки не вирішив подарувати квартиру дитині. Виявилося, що через халатність держ. службовців квартира не була виведена з-під арешту, а документів у справі про аліменти не збереглося через термін давності. Довести свою невиновність і зняти арешт клієнт сам не зміг і звернувся до нас. Ми домоглися відновлення документів і вирішили проблему.

Подібні випадки — не рідкість. Халатність і байдужість службовців — ахілесова п’ята судової системи, до яких ще додається зловживання службовим становищем. Через це люди роками доводять свою невиновність, і все одно втрачають квартири, машини та інші активи.

Як ми допоможемо

Кожен арешт можна оскаржити. Вкрай рідко бувають випадки, коли боржник на 100% не правий. Обов’язково є пом’якшувальні обставини й інші причини, які впливають на ступінь провини. Наше завдання — знайти ці обставини і правильно використати.
Ми відстоюємо інтереси громадян і юридичних осіб. Допомагаємо оскаржити провину, повернути конфісковане майно, зняти арешт з майна, що продається, або спадщини. На першій консультації ми розглянемо вашу справу і відразу ж дамо відповідь — беремося чи ні. Якщо беремося, можете бути впевнені, що справу ви вже виграли. Якщо ні, чесно про це скажемо і заощадимо вам час і гроші.
Зателефонуйте або заповніть форму нижче. Ми завжди на зв’язку!

Є питання?

Напишіть, що трапилося. Ми відповімо на пошту або передзвонимо